Když se řekne léto, hodně lidí si vybaví horko. A mají pravdu. Během letních měsíců je i v našich zeměpisných šířkách docela vedro, zvláště, když se u nás usadí tropické počasí. Během něj je pak nejlepší odstěhovat se někam k vodě. Vzhledem k tomu, že nemáme moře, většinou trávíme velké prázdniny minimálně o víkendech někde u rybníku, přehrady či veřejného koupaliště. Ovšem ne každý má takovéto prostředí rád. Hlavně na koupalištích se běžně pohybuje obrovské množství lidí a jedinci mající rádi soukromí tudíž příliš na veřejná koupaliště nechodí.
Existuje však jedno řešení, a sice vlastní koupací plocha. Ta může mít více podob, ale asi tím nejlepším řešením jsou bazény zapuštěné. Jejich největší výhoda tkví hlavně v tom, že se dají objednat v nepřeberném množství velikostí. Každý tak může mít na zahradě vodní plochu o velikosti, která naprosto vyhovuje jeho preferencím.
Každý den plavání
Chodit plavat každý den je samozřejmě zdraví prospěšné. Kdo však vlastní „pouze“ nadzemní bazén, jenž se dá sehnat poměrně levně, ten toho moc nenaplave. Tyto vodní plochy jsou totiž z logiky věci mnohem menší než zapuštěné variace. Na druhou stranu se dají koupit za mnohem příjemnější ceny. Bazény v zemi jsou zajímavé také tím, že neničí výhled. Hodně lidí dbá na to, aby jejich zahrady vypadaly do posledního puntíku dokonale a nová konstrukce na trávníku by jejich ambice nenávratně zničila.
I v malém jde plavat
Je samozřejmě pravda, že co se velikosti bazénu týče, platí zde přímá úměra. Čím větší vodní plocha, tím více zákazník samozřejmě bude muset zaplatit. A ne o málo. Na to však existuje malý fígl. Koupí se sice malá, avšak stále pro plavání použitelná vodní plocha. I v malém domácím rybníčku se dá plavat, když se pořídí vhodný protiproud. Toto zařízení dokáže zabavit nejen začátečníky, ale i zdatné plavce. A jako bonus se dá nastavit do polohy bublinkové koupele.