Jistě jste již někdy zaslechli argument, že podezřele nízká cena v porovnání s konkurencí na trhu může vést k pochybné kvalitě a krátké životnosti výrobku, ale ne vždy je toto pravidlo směrodatné. Stále v tomto směru platí jedna osvědčená zásada – čím více informací máte k dispozici, tím lépe se bez zbytečných komplikací a bez stresu rozhodujete, což platí i pro výběr zabezpečovací prvků u venkovní trampolíny.
Ochranná síť se musí ukotvit až k zemi – nosné obvodové trubky, které síť napínají, se musí opírat o zemský povrch, tím je při náhodném pádu do sítě zajištěna stabilita celé konstrukce. Jestliže by byly trubky zakončené v úrovni odrazové plochy, tím by se zvýšilo těžiště zátěže a mohlo by dojít ke zborcení nebo převrácení celé konstrukce a k vážnému úrazu. Nosné trubky musí být odolné vůči korozi a opatřené molitanovým polstrováním.
Materiál musí projít atestem – ochranná síť na trampolínu vám nebude k ničemu, pokud se v exponovaném okamžiku protrhne a vy se zřítíte na zem. Veškeré materiály musí být certifikované a plnit oborové normy (např. EN-71, příp. osvědčení TÜV NORD). Síťovina se vyrábí z nylonu nebo polypropylenu, odolného vůči slunečnímu záření, vlhkosti a dešti a neměly by její výrazné stárnutí ovlivnit ani extrémní teploty v letním vedru na slunci, anebo v zimě, jestliže trampolínu ponecháte vystavenou působení mrazu.
Jednoduchá montáž – instalaci bezpečnostních prvků, jako jsou kryty pružin a ochranné bariéry nad nebo i pod odrazovou plochou nesmí vyžadovat žádné speciální nářadí a nesmí jít o složitý postup, který by vyžadoval znalosti luštění rébusů a obtížných hádanek.
Dostupnost náhradních dílů – stejně jako při provozu automobilu, tak i trampolíny podléhají opotřebení a časem může dojít k výměně některých dílů. Není ovšem nutné pořizovat kvůli tomu celou trampolínu, většina prodejců zajišťuje dostupnost náhradních dílů. Tuto skutečnost si však raději předem ověřte.