Holení bez zbytečného podráždění

Holení pomocí žiletky je bezesporu nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se zbavit nežádoucího ochlupení. Bohužel tímto způsobem neodstraníme celý chloupek, ale pouze jeho část nad pokožkou. Oholení nám tak moc dlouho nevydrží. My vám dnes poradíme, jak si tuto proceduru co nejvíce zpříjemnit.
růžové holítko
 
1.       Vše má svůj čas
Na holení si vyhraďte alespoň půl hodiny, kdy se ponoříte do horké vany nebo si dáte alespoň sprchu.  Chloupky pak budou mít čas změknout a půjdou snáze oholit. Ještě před samotným holením použijte peeling, který odstraní odumřelé buňky a zabrání případnému zarůstání chloupků. A teď už můžeme jít na samotné holení.
 
2.       Holení
Naneste pěnu nebo gel na holení a nechte chvilku působit, pokud vám zrovna došel, nevadí. Stejně dobře si vystačíte i s obyčejným balzámem na vlasy, se kterým vám to půjde stejně dobře. Chloupky nikdy neholte na sucho, mohlo by dojít k nepříjemnému podráždění pokožky! Vždy používejte ostrou žiletku, která zabrání zarůstání chloupků a holení bude důkladnější a hlavně rychlejší. Nohy holte proti směru růstu chloupků, podpaží a intimní partie pak vždy po směru. Vyhnete se podráždění a nevzhledných pupínků, které mohou být velmi nepříjemné.
 dámský epilátor
3.       Konečná péče
Oholením to nekončí, pokožku je potřeba ještě následně ošetřit. Dobře poslouží nějaký vysokoprocentní alkohol, který vydesinfikuje podrážděnou pokožku a zabrání zarůstání chloupků. Stačí troška alkoholu, kterým namočíte vatový tampónek a postižené místo s ním ošetříte.
Na intimní partie zase vyzkoušejte dětský zásyp, který pomáhá zklidnit pokožku už za pár minut nebo dětský olejíček, který dokáže pokožku krásně zvláčnit. Nakonec si oblékněte pohodlné bavlněné kalhotky a nechte pokožku zregenerovat. 
Nezapomínejte po koupeli ani na následnou hydrataci, tělové mléko naneste ve větší vrstvě a nechte vstřebat.

Nezařazené